петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаДурловски се затвори во кафез и порача: Молчењето е злато, слобода за...
spot_img

Дурловски се затвори во кафез и порача: Молчењето е злато, слобода за уставобранителите! (ВИДЕО)

Оперскиот пејач Игор Дурловски кој не прифати да биде амнестиран за случајот 27 април и воедно беше единствениот кој доби ослободителна пресуда од судот денеска со перформанс пред Собранието на Република Македонија го одбележа 27 април.

Тој порача дека „Молчењето е злото“ имајќи во предвид дека уставобранителите беа осудени на повеќе од 200 години затвор, а ја минуваат веќе петтата година зад решетки.

Погледнете го видеото овде: https://fb.watch/cEUMVeghOv/

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ