петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsДури 22 возачи под дејство на алкохол биле регистрирани синоќа на територија...
spot_img

Дури 22 возачи под дејство на алкохол биле регистрирани синоќа на територија на СВР Штип

Во текот на изминатата вечер (22/23.10.2022) во периодот од 22.00 до 04.00 часот на територијата на СВР Штип спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол при што санкционирани се 22 возачи.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта. 

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ