среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаМагазинДури и капитенот на Барселона разбра дека на овој свет нема поубаво...
spot_img

Дури и капитенот на Барселона разбра дека на овој свет нема поубаво девојче од Македонче: Поради девојка од Скопје се разделиле Шакира и Пике!?

Бугарските медиуми со сензациолистичка вест дека легендарниот дефанзивец на Барселона, Жерар Пике се разделил од поп-ѕвездата Шакира поради девојка од Скопје.

Таинствената девојка која ја разделила двојката е наводно Драгана Спасовски, родена во Скопје, од татко Македонец и мајка Бугарка.

Во изјава за „Фокус“, Спасовски потврдува дека се познава со Пике, но не смее апсолутно ништо да коментира во врска со него…

„Нормално дека се познаваме со Пике, имаме и заеднички фотографии, тоа е нешто кое не можам да го демантирам. Во Бугарија веќе се објавија и фотографиите… Но, за сите други детали, за сето она кое деновиве ја бранува јавноста, не смеам да зборувам сега. Апсолутно ништо во врска со него сега не смеам да изјавувам и да давам никаков коментар. Приказната за нас е доста актуелна во Бугарија, но јас ниту би потврдила, ниту би демантирала во овој период, се надевам дека ме разбирате“ – вели моделот и блогерка Драгана Спасовска, која веќе подолг период живее и работи во Дубаи, во разговорот со „Фокус“.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ