вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsДрама со хепиенд за полицијата - Фатен бегалец кој бил осуден на...
spot_img

Драма со хепиенд за полицијата – Фатен бегалец кој бил осуден на седум години затвор

Денеска (30.03.2023) во 15:15 часот на локален пат на планината Плачковица – радовишко, полициски службеници од Оперативен тим потраги го лишија од слобода О. Ф. (38) од Радовиш, кој бил баран со потерница по издадена наредба од КПД – Штип,осуден на казна затвор во траење од 7 години и 5 месеци за разбојништво и тешка кражба, а за доиздржување имал 3 години, 3 месеци и 15 дена.Лицето е спроведено во КПД -Штип за доиздржување на казната. 

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ