петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаДрамата во Советот на Скопје продолжува: Арсовска викна полиција зашто Славески ѝ...
spot_img

Драмата во Советот на Скопје продолжува: Арсовска викна полиција зашто Славески ѝ го украл микрофонот (ВИДЕО)

Арсовска му го одзеде копчето за микрофоните на Славески, тој бара интервенција од Инспекторатот за локална самоуправа.

Продолжуваат тензиите во Град Скопје. Претседателот на Советот, Трајко Славески пред почетокот на денешната седница и утврдувањето на дневниот ред, јавно го повика Инспекторатот за локална самопурава да интервенира откако градоначалничката на Скопје му го одзеде копчето за вклучување и исклучување на микрофоните на советничката говорница, а Арсовска повика полиција и го пријави Славески дека го украл микрофонот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ