недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаШтип NewsДојде крајот на сушата: Од вторник во Штип ќе протече вода од...
spot_img

Дојде крајот на сушата: Од вторник во Штип ќе протече вода од градските-јавни чешми!

Од вторник во употреба ќе бидат пуштени сите градски чешми во Штип.

В.д. директорот на ЈП Исар, Трајче Здравков истакна дека по зголемувањето на температурите е донесена одлука да се пуштат во употреба чешмите низ Штип.

Граѓаните повеќе не треба да купуваат флаширани води за да ја угасат жедта, бидејќи при прошетка низ градот ќе имаат достапна свежа вода за пиење.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ