сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаДождот потсети на некогаш најголемата трагедија: Хаос во скопско Стајковци и Марков...
spot_img

Дождот потсети на некогаш најголемата трагедија: Хаос во скопско Стајковци и Марков манастир, дождот предизвика повторно поплави (ВИДЕО)

Хаос предизвика невремето кое во моментов се случува во скопското село Стајковци и местото викано Марков манастир.

Имено дождот кој непрекинато паѓа веќе подолго време во тој дел од главниот град предизвика хаос и паника кај граѓаните кој се уште го памтат невремето пред неколку години.

Репортерот на КУРИР кој во овој момент се наоѓа во скопското село Стајковци и вели дека улиците се целосно поплавени, а за тоа говорат видеата и фотографиите кои ни ги испрати.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ