недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаБалканДНК анализата потврди: Пронајденото тело во Дунав е на Матеј Периш...
spot_img

ДНК анализата потврди: Пронајденото тело во Дунав е на Матеј Периш (ФОТО)

Првичните сознанија од обдукцијата која е завршена врз телото кое вчера беше извлечено од водите на Дунав, потврдуваат дека станува збор за Матеј Периш.

Според првичните информации причина за смртта е давење. Токсиколошките анализи ќе бидат готови за три недели.

Телото беше пронајдено вчера наутро во Дунав. Според облеката се претпоставуваше дека се работи за 28 годишното момче Матеј од Сплит кој исчезна на 31 декември минатата година.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ