сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаДизелот се намалува за 10 денари, бензинот за 11 денари – Владата...
spot_img

Дизелот се намалува за 10 денари, бензинот за 11 денари – Владата го прифати предлогот на ВМРО-ДПМНЕ ги намалува акцизите и стапката на ДДВ

предлог на ВМРО-ДПМНЕ да се намалат акцизите и стапката на ДДВ владата веднаш го прифати предлогот.

Се намалува стапката на ДДВ од 18% на 10% за горивата безоловен бензин, дизел, гасно масло, течен нафтен гас (ТГС), метан.

Со овие мерки дизелот ќе се намали на 75 денари (односно за 10 денари), бензинот за 11 денари.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ