петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаДенес сончево и топло време, утре дожд
spot_img

Денес сончево и топло време, утре дожд

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринските температури ќе се движат од -3 до 3 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 13 до 21 степен.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност, со слаб јужен ветер и максимална дневна температура од 19 степени.

Утре ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во вечерните часови, кога на места ќе бидат пообилни. Потоа следува период на стабилно и топло време со пораст на дневната температура.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ