вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsДенес се асфалтираше улицата кај црквата „Св. Никола“, Штип во септември добива...
spot_img

Денес се асфалтираше улицата кај црквата „Св. Никола“, Штип во септември добива нов кружен тек!

Нов асфалт доби улицата кај црквата „Св. Никола“, кружниот тек ќе се гради следната недела.

Откако вчера се гребеше стариот асфалт, денеска се постави нова асфалтна маса. Според најавите на градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов, следната недела ќе биде отпочната и фазатана гаредење нов кружен ток со кој ќе се реши сообраќајниот проблем во централното подрачје на градот.

Градежните активности на овој дел од градот ќе трае од една до две седмици, што значи дека кружниот тек ќе биде завршен во целост на почеток од месец септември.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ