вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаДенес во Македонија ќе има сончево и пролетно време, попладне може да...
spot_img

Денес во Македонија ќе има сончево и пролетно време, попладне може да заврне

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, во западните делови умерен ветер од западен правец. Попладне и кон крајот на денот ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 7, а максималната од 18 до 23 степени.

Во Скопје, претпладне ќе биде сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми и во делови од котлината ќе има пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне 21 степен.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ