петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsДенеска е приведен разбојник од Штип за издржување казна затвор од три...
spot_img

Денеска е приведен разбојник од Штип за издржување казна затвор од три години

Денеска (01.11.2022) во 03.45 часот на место викано „Елките“ во Штип, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Д.(27) од Штип.

Тој бил баран по централна потерница по наредба на Основен суд Штип за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело „разбојништво“ по член 237 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде спроведено во надлежна казнено – поправна установа за издржување на казната.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ