среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаШтип NewsДенеска во Штип се мереше притисок и шеќер во крвта по повод...
spot_img

Денеска во Штип се мереше притисок и шеќер во крвта по повод патрониот празник на УГД

Мерење притисок и шеќер во крвта на три локации во Штип денеска беа организирани по повод одбележување на патрониот празник на УГД Штип.

На плоштадот „Слобода“, студенти од факултетот за медицински науки делеа и бесплатни но корисни совети за случајни минувачи на кои им се мереше шеќер во крвта и притисок.

Штандови за мерење крвен притисок и шеќер во крвата имаше на плоштадот „Слобода“ во Штип, кај новиот „Штип – Сити мол“ и кај „Економскиот факултет“.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ