вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsДва земјотреси регистрирани во источна Македонија, епицентарот во Штип
spot_img

Два земјотреси регистрирани во источна Македонија, епицентарот во Штип

Предмалку земјотрес е почувствуван во источна Македонија. Имено, ЕМСЦ сервисите детектираа потрес со јачина од над 2.9 според рихтер со епицентар во близина на Штип.

https://twitter.com/LastQuake/status/1640877138348761088?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1640877935081971712%7Ctwgr%5Ea7d080d7c2f4ac15ea91f77a40610f9d0923f291%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fporta.mk%2Fpredmalku-zemjotres-so-jachina-od-2-9-registriran-vo-istochna-makedonija%2F

Првиот земјотрес е детектиран во 02.45 според наше време, а вториот во 03.10 часот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ