понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаДва големи концерти посветени на Аки и Тоше ќе се одржат во...
spot_img

Два големи концерти посветени на Аки и Тоше ќе се одржат во Битола

Камерниот оркестар на Битола поради големиот интерес за концертот посветен на Аки и Тоше а насловен „Засекогаш во срцето“, наместо еден ќе одржи два концерти. Датумите се 18-ти и 19-ти февруари во големата сала на Центарот за култура.

Билети ќе бидат пуштени во слободна продажба наскоро, ќе следува најава но сепак ќе нема можност за резервации, туку само по принцип на прв дојден и услужен на билетара.

На листата на гости, се најавуваат големи имиња затоа што Тоше и Аки заслужуваат бескрајна почит. Наскоро следуваат нови детали околу двата концерти.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ