четврток, септември 21, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаГужва пред Кривичен: Јавноста спречена да го следи судењето на Боки 13
spot_img

Гужва пред Кривичен: Јавноста спречена да го следи судењето на Боки 13

Голем медиумски интерес предизвикува судењето за случајот „Меѓународен сојуз“. По повикот на првообвинетиот Бојан Јовановски граѓаните да дојдат во Кривичниот суд и да го следат судењето голем дел се појавија пред судот, но не им беше дозволено да влезат внатре. Инаку, граѓани како јавност имаат право да ги следат судењата.

Повикот на Боки беше бидејќи денеска ќе побараа од судот да му го врати мобилниот и да го повика Заев како сведок.

извор: infomax.mk

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ