петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаГраѓаните и туристите во неверување, страотно торнадо се појави среде Охридско...
spot_img

Граѓаните и туристите во неверување, страотно торнадо се појави среде Охридско езеро и ги „парчоса“ чамците (ВИДЕО)

Деновиве во Македонија е најавено големо невреме со обилни врнежи од дожд, ветер и електрични празнења, а кое почна уште вчера попладне.

Особено беше погоден Западниот дел на земјава, а денеска излегоа видеа на социјалните мрежи кои сведочат за големите материјалните штети.

Едно видео особено го привлече вниманието на јавноста, откако покажа како среде Охридско езеро се појавува торнадо кое пустоши се’ пред себе.

Граѓаните очигледно беа во паника и неверување, па веднаш се евакуираа во своите домови.

Видеото можете да го погледнете на следниот линк:

https://fb.watch/e8-Svl4BAU/

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ