вторник, јуни 6, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаГраѓаните во паника, неексплодирана бомба пронајдена во водите на Охридското езеро!
spot_img

Граѓаните во паника, неексплодирана бомба пронајдена во водите на Охридското езеро!

На 16.07.2022 година во 20 часот, во СВР Охрид пријавено е дека во водите на Охридското езеро , на охридското крајбрежје, пронајдена е неексплодирана бомба.

Местото е обезбедено од полициски службеници по што, пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување, изврши подигнување за натамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ