сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsГрадот под Исарот повторно го разбуди земјотрес, епицентарот одново во Штип
spot_img

Градот под Исарот повторно го разбуди земјотрес, епицентарот одново во Штип

Во 4 часот и 22 минути утрово дел од жителите во општина Штип ги разбуди земјотрес со јачина од 2,3 степени по Рихтер.

Епицентарот е во Штип, на длабочина од 2 километри.

Дел од граѓаните на ЕМСЦ пишуваат дека ги разбудило од сон и дека било јако и страшно.

Изминативе две недели ова е петти пат да има слаб земјотрес кај Штип.

Сеизмолозите смируваат, додавајќи дека станува збор за редовна сеизмичка активност.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ