петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаГрадот под Исарот го слави 8. Ноември - Денот на ослободувањето на...
spot_img

Градот под Исарот го слави 8. Ноември – Денот на ослободувањето на Штип

Денот на ослободувањето на Штип, 8. Ноември, годинава ќе се одбележи со посебни и свечени протоколи.

По повод 78 години од ослободувањето на Штип, ќе биде положено цвеќе кај споменикот на револуцијата на тврдината Исар, а потоа ќе се одржи и свечена седница на Советот на општината.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ