петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsГрадежна офанзива во Штип
spot_img

Градежна офанзива во Штип

Оваа пролет како никогаш досега се врши реконструкција на пешачките зони на повеќе локации во нашиот град.

Урбаното уредување на Штип продолжува и овој период, за граѓаните да имаат безбедност во сообраќајот и пристапот до нивните домови.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ