вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаГо прашаа Ковачевски дали уште некој се вратил од странство за 18.000...
spot_img

Го прашаа Ковачевски дали уште некој се вратил од странство за 18.000 плата?

Премиерот Димитар Ковачевски, по посетата на производствениот погон на компанијата „Текспорт“ во Илинден беше прашан дали освен шивачот во компанијата „Текстил Солушн“ Полико Авдиу и во оваа фирма има некој од Германија или Швајцарија што се вратил за 18.000 плата.

– Да бидам искрен не знам, разговарав со директорката и дел од вработените  во некои од погоните, но не разговаравме за тоа кој од каде потекнува и кој каде бил во својата професионална кариера пред да биде вработен во оваа компанија, одговори Ковачевски.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ