понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаГолем пожар во Тетово
spot_img

Голем пожар во Тетово

Пожар изби нешто по 19 часот во населбата Колтук во Тетово во куќа на улицата „Вукашин Симовски“. Со оглед дека населбата е на почетокот на ридот Балтепе од целиот град можеше да се забележи големата огнена стихија”, објавено е на Фејсбук профилот на “Тетово Инфо”.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ