недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаПолитикаВучиќ фасциниран од Антиќ: Перо ми подари патики „Србија1“ (ВИДЕО)
spot_img

Вучиќ фасциниран од Антиќ: Перо ми подари патики „Србија1“ (ВИДЕО)

Актуелниот претседатем на КФМ и поранешен македонски кошаркар, Перо Антиќ денеска оствари средба со српскиот претседател Александар Вучиќ, при што му подарил патики.

За подарокот Вучиќ ја информираше јавноста преку видео објавено на мрежата Инстаграм.- Со српската и македонската кошаркарска легенда Перо Антиќ. Перо ми подари патики „Србија 1“. И двајцата сме горди на српските кошаркари и го чекаме златото од Париз, напиша Вучиќ на социјалните мрежи.

Претседателот на Србија допатува во Скопје за да учествува на самитот на процесот Брдо-Бриони, на кој домаќин е претседателот Стево Пендаровски.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ