среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаВреме е за „пецање“ риби: Бочварски убедува дека над 20 проценти е...
spot_img

Време е за „пецање“ риби: Бочварски убедува дека над 20 проценти е изградена браната на река Отиња!?

Над 20 проценти  е изградена браната на река Отиња, а тоа значи дека се работи на земјените работи и на дното на браната, истакна Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски одговарајќи на новинарски прашања по комеморативната седница за доктор Методи Чепреганов, која беше организирана од страна на Општина Штип.

-Сега се работи на опточниот цевковод, се анкерисува и ќе има постапка на бетонирање на овој цевковод. Така што во наредниот период ќе продолжи исто постапката на започнување со насипот на браната. Се додека држат временските услови и во наредниот период и во овие добри топли денови ќе ги употребиме максимум за да продолжи изградбата со силно темпо и со силна динамика, вели Бочварски.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ