петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаВреме е за ладен туш: До крајот на неделава нестабилно време со...
spot_img

Време е за ладен туш: До крајот на неделава нестабилно време со повремен пороен дожд, грмежи и ветер

Попладне и кон крајот на денот ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и услови за изолирана појава на град.

Нестабилно со пороен дожд и грмежи ќе биде утре. Во петок ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а во деновите од викендот во попладневните часови ќе има изолирана појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.

Од недела ќе дува засилен северен ветер и ќе има опаѓање на температурата.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ