вторник, септември 26, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаВремето денеска сончево, од утре пораст на температурите
spot_img

Времето денеска сончево, од утре пораст на температурите

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде .во интервал од 14 до 19 степени.

Во Скопје ќе биде сончево претежно тивко со максимална температура до 18 степени.

Утре ќе се задржи стабилно време со понатамошен пораст на дневната температура, додека во вторник попладне и во текот на ноќта кон среда се очекува зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ