петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончев ден во Македонија, пролетни температури до 21 степен
spot_img

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончев ден во Македонија, пролетни температури до 21 степен

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринските температури ќе се движат од 0 до 7 степени, а дневните ќе бидат во интервал од 11 до 21 степен.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер со максимална дневна температура од 21 степен.

За утре се најавува претежно сончево време со слаб до умерен ветер од југозападен правец.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ