вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Снег на планините, дожд и ветер на пониските места
spot_img

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Снег на планините, дожд и ветер на пониските места

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со засилен до силен ветер од северен правец ( локално над 80 км/час). Во утринските часови во југозападните делови ќе има слаби врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места во текот на денот ќе провејува слаб снег.

Во Скопје променливо облачно и судено со сончеви периоди. Ќе дува засилен северен ветер, кој ќе надминува брзина над 60 км/час.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ