сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо време со сончеви периоди и слаби врнежи од дожд
spot_img

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо време со сончеви периоди и слаби врнежи од дожд

Променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне во источните делови ќе има слаб локален дожд. Ќе дува умерен, наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Утринските температури ќе се движат од 2 до 8 степени, а дневните во интервал од 9 до 18 степени.

Во Скопје променливо облачно со умерен ветер од северен правец. Максимална дневна температура од 16 степени.

Во следните денови времето ќе биде стабилно, сончево и топло.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ