сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Претпладне сонце низ цела Македонија, попладне променливо облачно со пороен...
spot_img

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Претпладне сонце низ цела Македонија, попладне променливо облачно со пороен дожд

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на места нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на ситен град. Утринската температура ќе се движи во интервал од 6 до 10 степени, а дневната од 12 до 22 степени.

Во Скопје променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а во делови од котлината нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за краткотрајно невреме. Утринската температура ќе биде до 9 степени, а дневната до 20 степени.

И утре се очекува променливо време со пороен дожд.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ