петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Повремено облачно, попладне се очекуваат локални врнежи низ цела Македонија
spot_img

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Повремено облачно, попладне се очекуваат локални врнежи низ цела Македонија

Во сабота во Македонија ќе преовладува  променливо облачно време , попладне и кон крај на денот со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринските температури се движат од минус 4 до 4 степени, а максималните дневни ќе бидт во интервалот од 7 до 16 Целзиусови степени кои се прогнозираат за Скопје.

Во Скопската котлина денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ