петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Не излегувајте без чадор, цел ден ќе врне!
spot_img

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Не излегувајте без чадор, цел ден ќе врне!

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд, на места пообилни, особено претпладне во западните делови, соопшти УХМР.

„Локално ќе има услови за појава на грмежи. Попладне облачноста ќе се намалува. Преку денот ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северен ветер. Во Скопје променливо облачно со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец“, се вели во соопштението.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ