сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Наутро сончево, попладне дождливо
spot_img

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Наутро сончево, попладне дождливо

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, информираат од УХМР.

Попладне претежно во западните делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура утрово во земјава е 1 степен, во Маврово, а максималната дневна ќе достигдне до 24 степени во Гевгелија.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ