сабота, септември 30, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Македонија повторно ја очекува невреме - Дожд, силен ветер и...
spot_img

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Македонија повторно ја очекува невреме – Дожд, силен ветер и град

Утре претпладне времето ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне особено во западниот и во  северниот дел ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на краткотрајно невреме.

Во Скопје претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и со услови за изолирана појава на град.

Температурата ќе се движи од 10 до 26 степени.

Во среда условите за пороен дожд со грмежи краткотрајно ќе се намалат, а поинтензивни процеси повторно се очекуваат од четврток и кон деновите од викендот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ