вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Македонија денес ја очекува сончево време со умерена облачност
spot_img

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Македонија денес ја очекува сончево време со умерена облачност

Утрово во Македонија ќе преовладува студено време, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи во интервал од -7 до 3 степени, а дневната од 3 до 14 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе биде до -2 степени, а дневната до 12 степени.

И во наредните денови не очекува променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ