вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Конечно ќе уживаме во пролетта - Денес низ цела Македонија...
spot_img

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Конечно ќе уживаме во пролетта – Денес низ цела Македонија ќе имаме сончево време

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер променлив правец.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ