понеделник, септември 25, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Денес во Македонија ќе има сончево и ветровито време
spot_img

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Денес во Македонија ќе има сончево и ветровито време

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер, поизразен во западните делови каде повремено ќе засилува.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер.

Утринските температури ќе се движат околу нулата, а максималните дневни температури  до 18 степени.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ