среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаВо јатото предавници слета и Стевчо: Драма во советот на општина Карпош,...
spot_img

Во јатото предавници слета и Стевчо: Драма во советот на општина Карпош, Јакимовски ја раскина коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ!?

Вистинска драма рано утринава се случуваше во советот на општина Карпош по што градоначалникот на општината и претседател на ГРОМ, Стевчо Јакимовски ја раскина коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ.

Повеќе детали, Јакимовски ќе сподели со јавноста на вонредна прес-конференција во 12 часот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ