среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsВо Штип вчера казнети 19 возачи кои возеле под дејство на алкохол
spot_img

Во Штип вчера казнети 19 возачи кои возеле под дејство на алкохол

Во текот на изминатата вечер (17/18.06.2023) во периодот од 23.00 до 05.00 часот на територија на СВР Штип била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата биле санкционирани 19 возачи.

Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ