понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаВо штипското село Долани изгореа околу 100 прасиња во пожар во свињарска...
spot_img

Во штипското село Долани изгореа околу 100 прасиња во пожар во свињарска фарма

Во штипското село Долани изгоре свињарска фарма. Командирот на ТППЕ Штип, Дарко Коцев за МИА вели дека пожарот се случил синоќа во 21.30 часот, а го гаснеле десет пожарникари со три противпожарни возила.

Изгорени се околу 100 мали свињи, но при интервенцијата спасени се осум мајки свињи и околу 100 мали свињи.

Не се знае која е причината за настанатот пожар. На терен ќе излезат полициски службенiци со цел да се утврди како настанал пожарот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ