петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаСпортВо штипската населба Пребег се отвори повеќенаменски центар за сите генерации (ФОТО)
spot_img

Во штипската населба Пребег се отвори повеќенаменски центар за сите генерации (ФОТО)

Во населба Пребег вчера беше отворен повеќенаменски центар за сите генерации.

Според градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов, оваа рекреативна содржина ќе стане ново место за игри, дружење и забава, затоа што составен дел на истото се фудбалско игралиште со вештачка трева, баскет игралиште, детски и спортски реквизити и многу урбана опрема, каде децата, младите и повозрасните ќе се дружат во текот на целата година.

„Ни остануваат уште неколку населби, каде сме должни да ги збогатиме со детски и спортски реквизити. Општина Штип продолжува со поставување на нови и забавни содржини низ цел град“, изајви Јорданов.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ