сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsВо СОУ „Коле Нехтенин“ е назначен нов директор
spot_img

Во СОУ „Коле Нехтенин“ е назначен нов директор

Јованка Шалева е нов директор на СОУ „Коле Нехтенин“.

И овој пат станува збор за промена по барање на претходниот директор, по неговата поднесена оставка Општината назначи нов директор.

Јованка Шалева е внатрешно решение и е долгогодишна професорка по Македонски јазик и литература во ова училиште.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ