петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаВо собранискиот дом Џафери пречекан со транспаренти: Бегај бе таму, хеј сус,...
spot_img

Во собранискиот дом Џафери пречекан со транспаренти: Бегај бе таму, хеј сус, ех маму ви е*ам (ФОТО)

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од претседателот на Собранието, Талат Чафери, а денеска го пречекаа со транспаренти.

Пратениците од прес-салата на Собранието ги истакнаа транспарентите, кои беа насочени кон Џафери.

„Ароганцијата и забеганоста немаат нација, но имаат име и презиме: Талат Џафери! Бегај бе таму, хеј сус! Маму ви е*ам!“, беа само дел од транспарентите кои се појавија во Собранието.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ