петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsВо СВР Штип било пријавено дека жена била силувана во Карбинци -...
spot_img

Во СВР Штип било пријавено дека жена била силувана во Карбинци – Општа тепачка настанала откако сопругот ги затекнал на лице место

На 19.04.2023 во СВР Штип, 35-годишна жена од село во општина Карбинци пријавила дека М.И.(55) од истото село извршил обљуба врз неа, а откако бил затекнат од нејзиниот сопруг настанала физичка пресметка помеѓу нив.

За настанот бил запознаен јавен обвинител и по негово целосно расчистување и документирање ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ