четврток, септември 21, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsВо населба "Баби" изгоре автомобил
spot_img

Во населба “Баби” изгоре автомобил

На 02.02.2022 во 23.24 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Лески“ во Штип настанал пожар во патничко моторно возило „тојота јарис“, сопственост на П.А.(50) од Штип. Пожарот бил изгаснат од Територијалната противпожарна единица Штип, а повредени лица нема. Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Штип.   

извор: mnet.mk

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ