среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаСветВо Колумбија цел град се „напафкал“ од чадот на запалена марихуана: Сите...
spot_img

Во Колумбија цел град се „напафкал“ од чадот на запалена марихуана: Сите биле среќни и весели! (ВИДЕО)

Жителите на еден колумбиски град беа нападнати од огромен облак чад откако контролирано согорување на наркотици излезе од контрола…

Малку неискусните жители првично се плашеа дека пожарот се шири кон нивниот Бело де Меделин, но набрзо дознаа дека овој чад не мириса на стандарден пожар. Како што се испостави, полицијата се обидела да изврши контролирано горење на запленетата марихуана, но не сметала на ветрот кој го носел чадот на Марли кон насмеаниот град.

„Видовме како огромен облак од чад се спушта од ридот и донесе силен мирис на марихуана што ги изненади сите“- реќе едне жител- видно насмеан. Властите неодамна запленија 1,5 тони ганџа и го прославија нивното достигнување како голем триумф над дилерите на дрога, пред успешно да го разнесат миросот низ целиот град.

Даниела Ортега, секретар за безбедност на градот Бела, рече: „Ова е уште еден удар што им го зададовме на дилерите и шверцерите на дрога во нашиот град, додека целата акција беше спроведена во координација со Националната полиција на Колумбија“. Ги повикуваме граѓаните да продолжат да ги осудуваат дилерите на дрога и да продолжат да веруваат во институциите на нашата земја“.

Сега, сепак, оваа верба во институциите на Колумбија може да биде на малку нестабилна основа по грешката, која, наводно, доведе до евакуација на неколку станбени блокови. Според колумбиската новинска агенција Ел Еспектадор, еден жител рече: „Ова е целосно неодговорно. Таканаречено контролирано горење. Поради оваа мала шега беа евакуирани неколку станбени населби со солитери. Луѓето почнаа да се смеат неконтролирано и да успруваат. Некој мора да одговара за ваквата лоша одлука“.

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”es” dir=”ltr”>Una vez más demostramos que somos <a href=”https://twitter.com/hashtag/ImplacablesContraElDelito?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw”>#ImplacablesContraElDelito</a>, esta vez contra la delincuencia en <a href=”https://twitter.com/hashtag/Bello?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw”>#Bello</a>. <a href=”https://twitter.com/AlcaldiadeBello?ref_src=twsrc%5Etfw”>@AlcaldiadeBello</a> <a href=”https://twitter.com/osanperez?ref_src=twsrc%5Etfw”>@osanperez</a> <a href=”https://t.co/gBI7s4JWlA”>pic.twitter.com/gBI7s4JWlA</a></p>&mdash; BG. Javier Josué Martín Gámez (@PoliciaMedellin) <a href=”https://twitter.com/PoliciaMedellin/status/1546529472941367299?ref_src=twsrc%5Etfw”>July 11, 2022</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ