понеделник, септември 25, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаВо Клиничката болница Штип почина 20-годишно момче од Радовиш кое претходно било...
spot_img

Во Клиничката болница Штип почина 20-годишно момче од Радовиш кое претходно било уапсено од полицијата

Вчера во 15.35 часот во полициска станица Радовиш е пријавено дека во Клиничката болница Штип починал В.А.(20) од Радовиш, на кого му се слошило, откако претходно бил уапсен од страна на полициски службеници по извршен претрес во неговиот дом со судска наредба, при што била пронајдена марихуана.

По наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ