петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsВо Индустриската зона во Штип пронајдена минофрлачка граната од Втората светска војна
spot_img

Во Индустриската зона во Штип пронајдена минофрлачка граната од Втората светска војна

На 16.03.2022 во 14.36 во СВР Штип било пријавено дека при извршување работни задачи во фирма во индустриска зона во Штип пронајдена минофрлачка граната 82 мм, која потекнува од Втората светска војна. Полициски службеници од СВР Штип извршиле увид на местото, а гранатата била подигната од претставник на Дирекцијата за заштита и спасување.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ